Безпристрастен поглед към Мекотели

Безпристрастен поглед към Мекотели

Безпристрастен поглед към Мекотели

Blog Article



Октоподите и сепиите, които живеят в плитки води и ловуват през деня, са световни шампиони в прикриването. Разбира се, прикриването не е нещо необичайно: много същества са еволюирали да изглеждат като нещо, което не са. Например този оранжев сюнгер там не е никакъв сюнгер, а риба дявол, дебнеща за някоя невнимателна рибка.

За повеќе информации, погледајте ги Условите на употреба.

Нервната система на безгръбначните като цяло (и по-специално на мекотелите) е много различна от тази на гръбначните животни като риби, птици и бозайници. Някои мекотели, като черупки от бивни и двучерупчести, притежават клъстери от неврони (наречени ганглии), а не истински мозъци, докато мозъците на по-напредналите мекотели като главоноги и коремоноги са обвити около техните хранопроводи, а не изолирани в твърди черепи.

Повеќето мекотели се морски животни кои живеат во живеалишта од плитки крајбрежни области до длабоки води.

Бивалвите се карактеризираат со нивните обвивки и живеат и во морски и во слатководни живеалишта.

The specialized storage or obtain is needed to build user profiles to deliver promoting, or to track the person on a web site or across numerous Internet websites for very similar marketing functions.

Главоногите са вид мекотели – група, която включва черупчестите и голите охлюви, както и мидите и стридите.

Допълнителни проучвания не успяха да го открият отново.

Цефалоподите , најнапредните мекотели, вклучуваат октоподи, лигњи, сипа и наутилус.

В допълнение, устата е заобиколена от силни възбудени челюсти с дъга (дълга еластична лента с множество карамфил) и прилича на папагал във формата на клюна, размерите му варират в зависимост от размера на мекотели.

Други мекотели заболявания Какво трябва да знаете за лупусния перикардит

Мекотелите имат вторична телесна празнина, известна като целом. Същата при повечето от видовете е изпълнена от съединителна тъкан.

Красотата и благодатта на конете във фотографиите на воечек кваатовски

Храносмилателната система е сложно устроена. Състои се от уста, устна празнина, глътка, хранопровод, стомах, двуделен черен дроб, тънко черво, задно черво и анус.

Report this page